נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

הסנקציות של המשטרה ומערכת המשפט כנגד "עברייני תעבורה" קשות במיוחד, מתוך מדיניות אפס סובלנות לנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, היינו – אם נעצרתם על סעיף של "נהיגה בשכרות"  אם נעצרתם על ידי המשטרה לבדיקת שכרות מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה, כבר מהשנייה הראשונה.
אם נעצרתם על ידי המשטרה לבדיקת שכרות דבר ראשון יבקש מכם השוטר לנשוף לנשיפון האלקטרוני.

נשאלת השאלה – במקרה של מעצר בחשד של נהיגה בשכרות – האם יש חובה לנשוף לנשיפון האלקטרוני?

התשובה היא שאין חובה על פי חוק לנשוף, אולם אם תסרבו תועברו באופן מיידי לבדיקת הינשוף אשר יכולה להימשך לפעמים שעה ואף יותר. לעומת זאת, אם תסכימו לשתף פעולה ולא תהיה אינדיקציה לשכרות תשוחררו מיידית לדרככם.

מה קורה אם נמצא אלכוהול בבדיקה הראשונית?

במידה שמצאה אינדיקציה לשכרות בבדיקת הנשיפון האלקטרוני תועברו מיד לבדיקת המאפיינים – הליכה בקו ישר, נגיעה באף וכדומה.מומלץ למלא את כל הוראות המשטרה בכדי לעבור את בדיקת המאפיינים בשלום.

האם חובה עליי לבצע את בדיקת הינשוף?

החלק השלישי והאחרון והחשוב ביותר הוא בדיקת הינשוף. קיימת חובה על פי חוק לבצע את הבדיקה הזו למרות שהשוטר ישאל אם אתם מסכימים. בצעו את הבדיקה לפי מה שהשוטר אומר לכם! במידה ותסרבו תקבלו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. על פי חוקי התעבורה – סירוב שווה לשכרות, ולכן מומלץ לבצע כל מה שהשוטר אומר ולסיים את הבדיקה בהצלחה.

קיבלתם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות?

היה וקיבלתם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות אני ממליצה לכם להתקשר במיידי למשרדי המתמחה במתן מענה מהיר אמין ויעיל בקבלת כתבי אישום בנהיגה בשכרות וכן בטיפול בפסילה מנהלית שלרוב נלווית לקבלת כתב האישום. 


לשירותכם לכל אורך הדרך – אביטל טבצ'ניק – עו"ד תעבורה בעלת התמחות מיוחדת בתחום של נהיגה בשכרות. 

דילוג לתוכן